Boşanma davası ne kadar sürer :

Boşanma davası iki şekilde görülmektedir. Akhisar Aile Mahkemesinde açılacak olan anlaşmalı boşanma davaları (tarafların her konuda karşılıklı olarak anlaşması halinde – adli tatil dışında) bir hafta içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Boşanma davasının nüfus kütüğüne işlenme süreci de, kararın avukatınız tarafından takip edilmesi halinde yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlandırılabilir.

Anlaşmasız boşanma davaları, yine Akhisar Aile Mahkemesinde görülmektedir. Boşanma davasında dinlenecek tanıkların ikametgahı, delillerin toplanılabilir olması göz önüne alındığında anlaşmasız boşanma davaları altı ay ile bir yıl arasında sürmektedir.

Sorumluluk Reddi :

Bu sayfada yer alan bilgiler tamamen fikir verme amaçlıdır, bağlayıcı değildir. Mevzuat ve içtihatların değişmeleri sonrasında bilgiler güncelliklerini yitirebilirler. Bu nedenle bu internet sayfasında yer alan bilgiler, dokümanlardaki eksiklikler ya da hatalar sonrasında bu bilgi ve evraklara dayanılarak yapılacak işlemlerden doğabilecek olan dolayı, doğrudan maddi / manevi zararlar ve masraflardan hiç bir şekilde sorumluluk kabul edilemez. En doğru bilgilere ulaşabilmek için lütfen tarafımızla iletişime geçerek, randevu alarak, en güncel bilgilere ulaşınız.

Yorum yazın